marina island

Aktuality

27.02.2018
Aministrativní budova SO14
Výstavbu nové kancelářské budovy u pražské O2 areny slavnostně zahájilo poklepání na základní kámen. Desetipodlažní stavba nabídne celkem 30 000 m² administrativních prostor i rozsáhlé podzemní parkoviště. Investory projektu jsou investiční skupiny KAPRAIN Group a Lighthouse Group.

Kromě podzemního parkoviště s téměř dvěma sty parkovacích míst bude součástí budovy také kavárna pro nájemníky i veřejnost, dále lékárna a jídelna. „Naším cílem je poskytnout společnostem co nejlukrativnější kancelářské prostory. Součástí budovy nemusí být žádné větší obchody, protože v bezprostřední blízkosti se nachází obchodní centrum Galerie Harfa, které našim nájemníkům nabídne opravdu širokou škálu obchodů i služeb,“ uvedl investor Karel Pražák, majitel investiční společnosti KAPRAIN Group.

Velkou výhodou nového komplexu je výborná dostupnost pro osobní i veřejnou dopravu. V docházkové vzdálenosti jsou stanice metra linky B Vysočanská a Českomoravská, dále pak tramvajové a autobusové zastávky i vlakové nádraží. „Pražské Vysočany mají díky výborné dopravní obslužnosti a dostupnosti do centra ohromný potenciál. Věřím, že právě náš projekt jim může spolu s O2 arenou, Harfa Office Parkem a obchodním centrem Galerie Harfa vtisknout novou tvář. Velmi si proto dáváme záležet na moderním architektonickém řešení celé budovy,“ uvedl Tamir Winterstein, vlastník skupiny Lighthouse, která je jedním z investorů projektu.

Hlavním architektem nové budovy je izraelská architektonická společnost MOSHE TZUR ARCHITECTS INTERNATIONAL LTD., k jejímž nejvýznamnějším projektům patří více než 150 metrů vysoká budova Amot Atrium Tower v izraelském městě Ramat Gan nebo Millenium Office Tower v Tel Avivu. Inženýrem projektu je společnost AED project, stavitelem společnost Syner, která je jednou z největších českých stavebních firem. Celkové náklady na projekt jsou vyčísleny na 45 milionů eur. První nájemníci by se do kanceláří měli nastěhovat na jaře roku 2019.

Výstavbu oficiálně zahájili ve středu 29. listopadu symbolickým poklepáním na základní kámen starosta Prahy 9 Jan Jarolím, majitel investiční skupiny KAPRAIN Group Karel Pražák, vlastník developerské skupiny Lighthouse Tamir Winterstein a jednatel společnosti Syner Robert Špott.

Seznam aktualit

30.06.2021
S hlubokou lítostí oznamujeme nečekaný odchod pana Wintersteina
S hlubokou lítostí oznamujeme nečekaný odchod pana Tomáše Tamira Wintersteina, generálního ředitele skupiny Lighthouse Group, významného developera, urbanisty a vizionáře a zároveň člověka s velmi lidským, podporujícím a čestným přístupem. Byl to skvělý člověk s velkým srdcem, budeme na něho s láskou a úctou vzpomínat.
13.04.2021
Prague Marina Nova - prodej zahájen
Dnes jsme zahájili prodej další etapy projektu Prague Marina v pražských Holešovicích - konkrétně projekt Prague Marina Nova.
03.03.2021
Samotestování COVID-19
Lighthouse Group začíná se samotestováním svých zaměstnanců.
14.12.2020
PF 2021
PF 2021
18.12.2019
PF 2020
02.05.2019
1. květen v Galerii Harfa
Galerie Harfa zpříjemnila návštěvníkům první květnový den milým překvapením.
25.04.2019
Galerie Harfa pomáhá
Galerie Harfa se stala jedním ze sponzorů sociálního automobilu pro Prahu 9.
19.11.2018
Marina Island nejlepším realitním projektem roku
Odborná porota zvolila Marinu Island nejlepším realitním projektem roku.
10.04.2018
Projekt Marina Island zkolaudován
Zbývající dvě budovy výjimečného developerského projektu na břehu Vltavy v pražských Holešovicích – Marina Island prošly úspěšně kolaudačním řízením. První tři budovy byly zkolaudovány již v červenci minulého roku. Projekt Marina Island, který navrhl architektonický ateliér Moshe Tzur Architects, zahrnuje pět budov s 343 byty o velikosti 1+kk až 6+kk. Developery projektu jsou skupina Lighthouse Group a Daramis, projektantem AED project a generálním dodavatelem stavební společnost Porr.
27.02.2018
Aministrativní budova SO14
Výstavba nové administrativní budovy v pražské Libni byla oficiálně zahájena 29. listopadu 2017 poklepáním na základní kámen. Nová desetipodlažní stavba u pražské O2 areny nabídne více než 30 000 m² administrativních prostor, rozsáhlé podzemní parkoviště, kavárnu pro nájemníky i veřejnost, dále lékárnu a jídelnu. Investory projektu jsou investiční skupiny KAPRAIN Group a Lighthouse Group.