Developerská skupina Lighthouse Group působí v České republice od roku 2000. Všechny naše projekty jsme realizovali v Praze, která je pro nás velkou výzvou. Všechny naše plány v hlavním městě se snažíme naplňovat nejen s pokorou a úctou k jedinečné pražské architektuře vytvářené po staletí, ale zároveň s ohledem na životní styl současné doby. Dosud jsme zanechali své stopy zejména na Praze 7 a 9.

Od začátku našeho působení v metropoli jsme měli vizi rekultivace Holešovického přístavu na Praze 7. Ten je pro nás územím s úžasným geniem loci. Představa, že toto místo můžeme rozvíjet a vytvořit z něj plnohodnotnou součást Prahy 7 byla, a stále je, naším hnacím motorem. Naším prvním projektem v hlavním městě a zároveň vlajkovou lodí celé rekultivace Holešovického přístavu se stal administrativní komplex Lighthouse Vltava Waterfront Towers. Následoval rezidenční projekt Prague Marina a administrativní centrum Prague Marina Office Center. Přístavu jsme tak dali nový rozměr. Naše plány rozvoje území přístavu tím ale neskončily. Vybudovali jsme rezidenční projekt Marina Island a ani ten není poslední. Stále máme plány, které chceme uskutečnit a pro které je v Holešovickém přístavu stále místo.

Na Praze 9 jsme vybudovali kromě rezidenčního projektu Zelené město i obchodní centrum Galerie Harfa, administrativní budovu Harfa Office Park, parkovací dům u O2 areny a administrativní budovu Harfa Office Park Beethoven. Naše projekty jsme postavili v lokalitách, která mají velký potenciál, ale do té doby developery příliš nepřitahovala. Díky našim projektům se tato místa natolik zatraktivnila, že se stala zajímavá i pro další developery.

Přestože naší hlavní činností je realizovat vlastní novostavby, za dobu svého působení v hlavním městě jsme do našeho portfolia zařadili i dva již hotové projekty – administrativní budovu Vinohradská 174 na Praze 3 a skladově administrativní areál Šárka Business Park na Praze 6.

Marina Island | Rezidenční projekt
Galerie Harfa | Obchodní centrum
PM Office Center | Administrativní budova
již brzy
Marina Nova | Residenční projekt
Harfa Office Park Beethoven | Administrativní budova
Lighthouse Group

Jankovcova 1595/14, 170 00 Praha 7, Česká republika

Tel: +420 234 370 200
Fax: +420 234 370 215
info@lhg.cz

Zeptejte se nás